advertise

کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب نیست

کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب نیست در پاسخ به این سوال که کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب نیست باید صادقانه بگوییم که این کود برای انواع کاکتوس های گوشتی و گیاهانی که بسیار حساس هستند توصیه نمی شود. بی شک کود سه بیست از بهترین کود های موجود در بازار است. این کود عمومی و متعادل است و می توان از این کود برای تمامی انواع گیاهان استفاده کرد. هیچ ممنوعیتی در صورت معمول برای استفاده از کود سه بیست وجود ندارد. گیاهانی مانند کاکتوس های گوشتی اندکی حساس به کود سه بیست هستند.
با مصرف کود های سه بیست برای کاکتوس های گوشتی بافت تازه و ترد در این گیاهان افزایش می یابد. رشد رویشی در این گیاهان بیشتر می شود، تنه ها باریک می گردند و به همین خاطر کاکتوس بد شکل و بد قیافه می شود. کودی مناسب گیاه کاکتوس است که دارای ازت پایینی باشد. ازت بالا باعث شل شدن، گندیدن، بد شکل شدن و درگیری گیاه کاکتوس با آفات و بیماری ها می شود. گیاه کاکتوس به انواع بیماری هایی مانند پوسیدگی های طوقه و ریشه حساس هستند، با استفاده از کود سه بیست که درصد ازت بالایی دارد، گیاه کاکتوس نسبت به این بیماری حساس تر خواهد شد.شما میتوانید جهت خرید انواع کود اعم از کود میکرو، کود گیاهان آپارتمانی و ... با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره های این مجموعه بهره مند شوید.


کودهای شیمیایی و کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب نیست؟

قبلا گفتیم که کود سه بیست برای تمامی گیاهان استفاده می شود و هیچ ضرری برای هیچ گیاهی ندارد. تمامی کود های تقویت کننده ی گیاهان دستور مصرف مخصوص به خودشان را دارند. این دستور مصرف شامل میزان مورد نیاز کود سه بیست و همچنین روش مصرف آن برای باغ، مزرعه، گلخانه و یا گلدان مورد نظر ما است. همچنین برخی کود های سه بیست موجود در بازار تقلبی بوده و علاوه بر اینکه سودی برای گیاه ندارند باعث آسیب های جدی به محصولات و سیستم خاک می شوند پس در هنگام کود سه بیست حتما به اصل بودن و کیفیت آن دقت کنید.
در روش های مصرف برخی از انواع کود سه بیست ، محلول پاشی نیز توصیه می شود. محلول پاشی کود سه بیست برای گیاهانی که برگ حساس دارند توصیه نمی شود. بخصوص گیاهانی مانند بنفشه آفریقایی که برگ های حساسی دارد ممکن است در اثر استفاده از کود سه بیست روی برگ هایش دچار سوختگی و آسیب شود. در نتیجه برای جلوگیری از مضرات کود سه بیست، این کود را برای گیاهان حساس که برگ های ظریفی دارند محلول پاشی نکنید.برای اطلاعات بیشتر درباره بررسی  ترکیب هیومیک اسید با کود سه بیست می توانید به مقاله مورد نظر مراجعه نمائید.

فروش ویژه کود ماکرو

می توانید بهترین کود های ماکرو موجود در بازار با معتبر ترین برند های دنیا از گل استایل تهیه نمائید.

همچنین برای گیاهانی که درگیر آفات و بیماری ها نیز هستند، نباید از کود سه بیست استفاده کرد. گیاهی که بیمار است تمام توان و انرژی خود را برای درمان و مبارزه با بیماری مصرف می کند. این گیاه رشد، گلدهی و تمامی متابولیسم های خود را متوقف کرده و تمام انرژی و توان خودش را درگیر مبارزه با بیماری و تلاش با زنده ماندن می کند. در این زمان اگر از کود برای گیاهان استفاده گردد، گیاه دچار تنش شده و بخشی از انرژی اش به اجبار به سمت افزایش رشد و باردهی می رود. این موضوع باعث بهم ریختن تمرکز گیاه می گردد و در مواردی باعث می شود که گیاه در برابر آفت یا بیماری به راحتی شکست خورده و مغلوب شود. پس مصرف کود باعث از بین رفتن گیاه می گردد.در پاسخ به این سوال که کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب نیست؟ باید بگوییم برای تمامی گیاهان زمانی که با بیماری و آفات درگیر هستند به هیچ وجه از کود سه بیست استفاده نشود.
شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا کود سه بیست برای کشت های هیدروپونیک نیز استفاده می گردد؟ در کشت هیدروپونیک کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب نیست؟ در جواب با این سوال نیز می توان گفت که کود سه بیست را می توان برای تمامی گیاهان در کشت هیدروپونیک نیز استفاده کرد. فقط باید به یک نکته توجه داشته باشید که برای گیاهچه های بسیار جوان، چون ریشه های بسیار ظریفی دارند و حساس هستند، از کود سه بیست استفاده نکنید. برای کوددهی به این گیاهان چندین هفته صبر کنید تا گیاه قوی شده و ریشه های قدرتمند تری داشته باشند و سپس از کود سه بیست برای گیاه استفاده کنید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مجموعه گل استایل با شماره های این مجموعه تماس بگیرید.

ارزان ترین محصولات

مهندس نیلوفر مسیبی
کارشناس ارشد گیاه پزشکی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.