advertise

کود جلبک دریایی برای انگور

انگور یکی ازپر طرفدارترین و خوشمزه ترین میوه‌هایی است که افراد زیادی در همه جای کشور اقدام میکنند تا آن را کشت کنند.در واقع برای برداشت محصولات با کیفیت‌تر کشاورزان باید از کودهای مختلف و آلی استفاده کنند. یکی از کودهایی که فایده خیلی زیادی برای درختان انگور دارد، کود جلبک دریایی است. کود جلبک دریایی برای انگور خیلی خوب ومفید میباشد و تاثیرات مطلوبی را میتواند از خود به‌ جای بگذارد.
کود جلبک دریایی از مواد طبیعی و ارگانیک درست می‌شود و مقداری از مواد غذایی مهم را برای مرحله های مختلف رشد درخت انگور رادر اختیار گیاه قرار می‌دهد. این کود کاملاً طبیعی و ارگانیک است و اصلا آسیبی به گیاه نمیرساند. زندگی جلبک دریایی در دریاها ودریاچه‌هااست و آن را در ۳ نوع؛ قرمز، قهوه‌ای و سبز میتوان پیدا کرد. جلبک قرمز در عمق اقیانوس‌ها بیشتر و جلبک سبز در عمق‌های کم پیدا میشود. واینکه از جلبک‌های قهوه‌ای که بیشتر برای درست کردن کود استفاده میشوند، در محدوده محیط ‌زیست درعمق کم و عمق زیاد می‌توان پیدا کرد.برای انتخاب و خرید هیومیک اسید با بهترین قیمت و کیفیت از بین انواع مختلف آن می توانید از فروشگاه مجموعه گل استایل تهیه نمائید.


نحوه تولید کود مایع جلبک دریایی | گل استایل

نحوه تولید کود مایع جلبک دریایی

تولید کود مایع جلبک دریایی برای گیاهان گوناگون، اول از همه گونه‌های گوناگون جلبک دریایی را شست وشو می‌دهید بعد آن‌ها را خشک و آسیاب می‌کنند. بعد از این‌ که جلبک های دریایی را آسیاب کردند مورد فرآوریشان قرار می‌دهند و در پایان هم کود مایع جلبک دریایی به دست می‌آید.از این کود در محلول پاشی و یا استفاده های خاکی به‌ آسانی میتوانید بهره بگیرید‌.
و اینکه خوب است بدانید جهت ساختن کود جلبک دریایی، حلال‌های اسید یا سوزاننده بهره نمیبرند و محصول به‌ شکل کاملاً طبیعی وارگانیک ساخته میشود.پس می‌توانید با خیال آسوده ازفواید این کود مفید بهره بگیرید.بهترین شکل استفاده از کود جلبک دریایی برای درختان انگور عموما بیشتر باغداران از کودهای متفاوتی به شکل خاکی استفاده میکنند اما خوب است بدانید که بهترین شکل بهره استفاده از کود جلبک دریایی برای درختان انگور، روش محلول پاشی میباشد
چون این روش کارایی بسیار زیادی نسبت‌ به مصرف خاکی دارد. وقتی که کود به‌ شکل ذرات مفید ریز بر روی قسمت‌های متفاوت درختان اسپری می‌شود، سرعت جذب شدن مواد غذایی توسط درختان افزایش میابد. محلول پاشی بر روی برگ ها از حمله کردن آفات گوناگون به گیاه تا حد بسیاری جلوگیری می‌کند و محصولات به دست آمده را اجازه نمیدهد از بین بروند.

کود ارگانیک و محرک رشد

برای اطلاع از قیمت و خرید کود ارگانیک و محرک رشد می‌توان به مجموعه گل استایل مراجعه نمائید.

مناسب ترین زمان استفاده کود جلبک دریایی برای انگور

عموما مناسب‌ ترین زمان استفاده کود جلبک دریایی برای انگور، حدود ۱۰ روز قبل‌ از اینکه میوه هارا برداشت کنند. در این زمان محصولاتی که برداشت‌ شدند ماندگاری خیلی بیشتری دارند. و اینکه در صورتی‌ که ۱ الی ۲ روز قبل‌ از اینکه برداشت کنید کود جلبک دریایی را برای گل‌های شاخه بریده مصرف شود، با این کارمی‌توانید ماندگاری گل‌ها را بسیار بیشتر کنید.
 مراحل رشد و نمو درخت انگورشامل:

اول خواب زمستانه وبعد تورم جوانه است سپس جوانه ها کرک دار میشوند و جوانه میزنند بعد از آن اولین برگ ها پیدا میشوند
سپس پیدایش ۲ الی ۳ برگ
و بعدپیدایش ۵ الی ۶ برگ
بزرگ شدن گل آذین
رشد کامل گل آذین
شروع گل‌دهی
اوایل گل‌دهی
گل‌دهی کامل
اواخر گل‌دهی
تشکیل میوه‌ها
مرحله حبه کوچک
شروع تماس حبه‌ها با هم‌دیگر
آغاز رسیدن حبه ها و تغییر رنگ آن‌ها
و در اخر میوها رسیده میشوند.


مزایای کود جلبک دریایی برای انگور

کود جلبک دریایی کود خیلی مفیدی است زیرا تمام مواد مورد نیاز برای رشد را در اختیار گیاه قرار می‌دهد. این کود اصلا آسیبی به محیط‌ زیست نمی‌رساند چون آن را از طبیعت به دست می‌آورند مصرف این کود در بهبود خصوصیات بیولوژیکی، فیزیکی و شیمیایی درخت میتواند نقش خیلی مهمی داشته باشد. کود آلی جلبک دریایی از عناصر با ارزش و کمیابی مثل روی، منیزیم، فسفر،آهن، مس، نیتروژن،پتاسیم برخوردار است و رشد و نمو درخت انگور را میتواند تا حد زیادی بیشتر کند جلبک دریایی عموما شامل بیش از ۷۰ نوع ماده معدنی و آنزیم‌ است.
با مصرف کود جلبک دریایی می‌توانید توانایی حفظ آب را تا حد بسیاری افزایش دهید. این کود کاملا طبیعی وارگانیک است، پس سبب سوزاندن گیاه نمی‌شود و به ریشه گیاه ضرری وارد نمی‌کند. مصرف کود جلبک دریایی در زمان کاشت درخت انگور ، سبب ریشه‌دهی ، افزایش جوانه زنی و گل‌دهی میشود. کود جلبک دریایی جذب مواد غذایی از خاک را بیشتر میکند و بازدهی محصول را هم تا حد زیادی بالا می‌برد. این کود با بیشتر آفت کش‌ها،قارچ‌کش ها،کودهای مختلف، حشره کش‌ها سازگار است و به راحتی آن را با دیگر مواد ارگانیک، میتوانید ترکیب کنید.
در واقع با مصرف این کود طبیعی مقاومت گیاه را در برابر سرما،یخ زدگی،شرایط پرتنش، بیماری‌ها آفات و دیگر عوامل آسیب‌زا بیشتر کنید. کود جلبک دریایی برای انگور مثل یک محافظ بسیار خوبی در برابر کم آبی و شوری خاک است و شما می‌توانید خاک را تا مدت زیادی مرطوب نگه دارید و شوری خاک را هم رفع کنید.


نکات برای کوددهی درخت انگور

توجه کنید کود دادن یا تغذیه درختان باید با در نظر گرفتن یک‌ تعداد نکات مهم و به شکل اصولی صورت بگیرد. چون این امر در کم کردن کیفیت محصول تاثیر مستقیمی دارد. اگر از راه محلول پاشی برای مصرف کود جلبک دریایی بهره گرفتید، حتما از آب بدون کلر و تصفیه شده برای درست کردن محلول بهره بگیرید چون با این کار نتیجه عالی تری به دست می‌آید و کود نیز اثر دهی بهتری خواهد داشت.
تا حد امکان سعی کنید از کودهای طبیعی مثل کود جلبک دریایی برای درختان انگور استفاده کنید چون این کودها رشد مناسب گیاه فراهم می‌کنند و اگر به صورت درست استفاده نشود، هیچ‌ عوارضی ندارد.تلاش کنید قبل‌ از کاشتن نهال حتما خاک مورد نظرتان را تغذیه کنید وتا نهالتان کمبودی نداشته باشد. توجه داشته باشیدهیچ وقت به‌ شکل مستقیم کود را به ریشه‌های درخت انگور نریزید چون باعث میشود آسیب جدی به آن‌ها وارد شود.

نکات برای کوددهی درخت انگور | گل استایل

مقدار مصرف از کود باید با در نظر گرفتن عوامل مختلفی انجام بشود قبل از اقدام به کوددادن خوب است از فقیر یاغنی بودن خاک اطمینان داشته باشید خوب است از کودهای شیمیایی خیلی مصرف نکنند چون این کودها می‌توانند باعث آسیب‌ رساندن به ریشه گیاه شوند. توجه داشته باشید بهترین وقت برای تغذیه و کوددادن درختان انگور برای مصرف کود جلبک دریایی، در وقت خواب درختان است.
اگر از راه چال کردن کود برای تغذیه کردن درختان انگور استفاده کنید، دقت داشته باشید که بعد از کوددادن آبیاری زیاد نباشد چون باعث میشود خاک شسته شود و اثر کود نیز خیلی کم میشود. از کود جلبک دریایی برای درخت انگور نباید زیاد استفاده کنید. خوب است یک برنامه دقیق طراحی کنید و با توجه به آن کار کوددادن را انجام دهید.


افرادی که از کود جلبک دریایی برای انگور استفاده میکنند، باعث ضمانت ریشه درخت، سلامت خاک، برگ‌ها و محصول میشوند. چون این کود طبیعی با فوایدزیادی که دارد؛اثرات زیادی از خود بر گیاه به جای می‌گذارد. البته اگر خواهان این هستید که جلبک دریایی نتیجه عالی بدهد، خوب است به شکل درست و در وقت مناسب از آن استفاده کنید. تیم گل استایل با ارائه بهترین خدمات در زمینه فروش محصولات با کیفیت و مشاوره گیاه پزشکی در خدمت شما کشاورزان و دوست داران گل و گیاه می باشد .خرید اصلاح کننده خاک، برای بهبود خاک و اصلاح آن گزینه مناسبی است، برای تهیه با مشاورین گل استایل تماس حاصل نمائید.

ارزان ترین محصولات

مهندس پریسا رجبی
کارشناس ارشد بیماری شناسی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.