advertise

بهترین نوع کود جلبک دریایی

امروزه بیشترکشاورزان و باغداران در مدت دوره پرورش گیاهان و محصولات خود، تلاش می‌کنند از کودهای ارگانیک بهره بگیرند و با کمک آن‌ها تغذیه لازم را برای گیاهان و خاک فراهم میکنند. کود جلبک دریایی یکی از بهترین وبی‌نظیرترین کودهایی میباشد که به‌ شمل کاملا ارگانیک تولید می‌شود و مزایای فوق‌العاده زیادی دارد. این کود ارگانیک دارای انواع گوناگونی است اما به طور عادی بهترین نوع کود جلبک دریایی موجود در بازار ایران که می‌توانید با خیال راحت آن را مصرف کنید، عصاره یا نوع مایع میباشد.در ادامه مطلب همراه مجموعه گل استایل باشید تا به این موضوع بپردازیم.


بهترین کود جلبک دریایی

عصاره جلبک دریایی علاوه‌بر اثرگذاشتن بر روی ریشه و بخش های گوناگون گیاه، به بافت خاک هم کمک میکند تا اصلاح شود و هیچگونه اثر کمبود تغذیه‌ای در آن وجود ندارد. این کود آسیبی برای موجودات زنده ومحیط زیست ندارد و اگر آن را به‌ شکل اصولی مصرف کنید، می‌توانید نتایج عالی تر وشگفت‌انگیزی را مشاهده نمایید. کود جلبک دریایی پراز از ویتامین‌ها،آنزیم ها، املاح، آنزیم‌ها و هورمون‌های گوناگونی است که همه آن‌ها اثرات فوق العاده‌ زیادی بر روی رشد گیاه دارند.و اینکه کودپر از عناصر گوناگونی مثل؛ نیتروژن،ید،آهن،مس، فسفر،پتاسیم، منیزیم، روی و کلسیم است که بیشترگیاهان به آن نیاز دارند.

فروش اصلاح کننده های خاک

برای خرید اصلاح کننده های خاک با بهترین قیمت و کیفیت را از مجموعه گل استایل تهیه نمائید.

انواع گوناگون کود جلبک دریایی

همان گونه که گفته شد؛ کود جلبک دریایی شامل انواع گوناگونی است، اما همه آن‌ها عملکردی شبیه دارند و اثرات عالی میتواننداز خود باقی بگذارند. جلبک‌های دریایی معمولا به‌ شکل قهوه‌ای،قرمز، سبز هستند که آن‌ها را در عمق یا اطراف اقیانوس‌ها، دریاچه هاو دریاهامی‌توان پیدا کرد. به طور عادی می‌توان جلبک‌های دریایی را به صورت مایع و پودری در آورد و از آن به‌ عنوان کود طبیعی یا ارگانیک مصرف کرد.
کود پودری یا مایع جلبک دریایی را می‌توانید به شکل ها متفاوتی برای گیاهان‌ گوناگون مصرف کنید و نتایج بسیار عالی وخوبی را مشاهده کنید. در واقع عالی ترین و بهترین کود جلبک دریایی در بازار ایران را باید با توجه به خاک زمین مورد نظر ،سن گیاه، نوع گیاه، روش استفاده و شرایط محیطی انتخاب کنید و سپس مورد مصرف قرار دهید. در غیر این صورت ممکن است نتیجه عالی ومناسب حاصل نشود


کود جلبک دریایی را می‌توانید به طرق گوناگونی برای گل، گیاهان و درختان‌تان مصرف کنید و خیلی سریع نتایج عالی آن را دیدن کنید. یکی از راه ههای که معمولاً افراد کمی از آن استفاده میکنند، روش بذر مال است. در این روش باید بذر گیاهان‌تان را قبل از کاشت به مدت ۱ الی ۲ روز در محلول جلبک دریایی قرار دهید و سپس اقدام به کشت آن کنید.
این روش از کوددادن فواید زیادی دارد و کمک می‌کند بذر مقاومت بیشتری در برابر شرایط محیطی دشوار داشته باشد و بتواند بدون هیچ مشکلی به رشد خود ادامه دهد.روش دیگری که می‌توانید پیش و بعد از کاشت گیاهان از آن استفاده کنید روش پخش سطحی میباشد.کوددادن به روش پخش سطحی، نیاز به مهارت بسیاری ندارد و می‌توانید خیلی سریع آن را انجام دهید. در این راه باید کود جلبک دریایی پودری مصرف کنید و آن را به‌ صورت برابر بر روی زمین مورد نظرتان پخش کنید. 


اگر روش کوددهی به صورت پخش سطحی را قبل‌ از کاشت گیاه انجام دادید، می‌توانید به‌ راحتی زمین را شخم بزنید. اگر پس از کاشت گیاه خواستید عمل کوددادن به این روش‌ را انجام دهید، نباید خاک و کود را با هم ترکیب کنید چون ممکن است ریشه گیاه دچار اسیب شود.پس از این که بهترین نوع کود جلبک دریایی که در بازار ایران موجود است همان کود مایع است را برای محصولات و گیاهان‌ خود تهیه کردید، خوب است از روش محلول پاشی کار کوددادن را انجام داده تا نتیجه خوبتری به دست آید.
از این راه کافی است عصاره جلبک دریایی را با میزان مناسبی آب تصفیه‌ شده ترکیب کنید و بعدآن را به همه ی بخش های گیاه مورد نظرتان اسپری کنید. عمل کوددادن با بهره گیری از این روش بسیار عالی وموثر است و به شما کمک می‌کند گیاهانی سالم‌تر و شاداب ترداشته باشید روش بعدی که میخواهید از آن بهره ببرید، روش چال کود است.
در این روش باید چاله‌هایی با عمق مناسبی پای درخت یا گیاه مورد نظرتان ایجاد کنید و سپس کود آسیاب شده‌ جلبک دریایی را درونش قرار داده و روی آن را به‌ طور کامل با بهره گیری از خاک بپوشانید. در پایان کار نیز مقادیری آب به محل دفن کود اضافه کنید تا نتایجش زودتر وسریع‌تر بدست آید.
اگرخواستید از راه ریشه، گیاه خود را تغذیه کنید خوب است از روش آبیاری استفاده کنید. در روش آبیاری باید کود جلبک دریایی مایع یا پودری را با آب ترکیب کنید تا محلولی‌ با غلظت مناسب‌ بدست آید. بعداز آن می‌توانید قبل یا بعد از آبیاری کردن، محلول را به پای درخت یا گیاه اضافه کرده تا به سرعت جذب ریشه گیاه بشود و اثر خود را باقی بگذارد. کود جلبک دریایی برای برنج یک گزینه مناسب است و با مصرف از آن می‌توانید مقدار برداشت و کیفیت محصولاتتان را چند برابر بیشتر کنید.جهت خرید بر روی لینک مورد نظر کلیک نمائید.


فوایدو مزایا کود جلبک دریایی برای گیاهان گوناگون

این کود عالی حجم ریشه گیاهان را چندبرابربیشتر می‌کند و سرعت رشدش را نیز بیشتر میکند. کود جلبک دریایی به عناصر مفید کمک میکند تاخوبتر جذب گیاه شوند و محصولات سالم‌تری وبهتری نیز تولید شود. با استفاده از کود جلبک دریایی مقاومت گیاه مورد نظر را میتوانید در برابر خشکسالی، آفات ،بیماری‌ها، کم آبی و سرمازدگی بیشتر کنید. کود جلبک دریایی قادر است شوری خاک را درمان کرده و علف‌های هرز را هم از بین ببرد.
این کود تقویت کننده ماندگاری محصولات باغی و کشاورزی را حتی بعد از برداشت تا حد بیشتری زیادتر میکند. کود جلبک دریایی مقدار کلروفیل یا سبزینگی برگ گیاهان را بیشتر میکند و از ریزش آن‌ها جلوگیری به عمل می آورد. کود طبیعی وارگانیک جلبک دریایی، ساختار خاک را بسیار حاصلخیز ونرم می‌کند. از این رو ظرفیت نگهداشتن آب توسط خاک را نیز بیشتر میکند.


به طور عادی این کود تقویت کننده فواید خیلی زیادی دارد اما برای به دست آمدن نتیجه‌ای بهتر و درست تر،تلاش کنید بهترین کود جلبک دریایی که در بازار ایران موجود است را از برندهای معتبر و معروف تهیه کرده تا دچار آسیب وزیان نشوید و یک کود باکیفیت داشته باشید.
همچنین خوب است قبل از استفاده این کود، باید از کارشناسان کشاورزی و افراد متخصص صحبت کنیم تا شما را بهتر راهنمایی کنند و مشکلی نداشته باشید. برای خرید هیومیک اسید و برای خرید کود جلبک دریایی بر روی لینک کلید کنید. یا اینکه جهت مشاوره می توانید با کارشناسان گل استایل تماس حاصل فرمایید کلیک کنید.

ارزان ترین محصولات

پریسا رجبی
کارشناس ارشد بیماری شناسی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.