advertise

کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه فرنگی

کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه

گوجه فرنگی از جمله صیفی جات پر مصرف برای مصارف خوراکی هست. در بین گیاهان جالیزی، گوجه فرنگی در همه ی زمان ها در طول سال مورد نیاز مردم بوده و تقریبا یکی از سبزیجات پر مصرف در هر خانه است. تولید گوجه فرنگی از طریق کاشت های مختلفی انجام می شود. اگر شما در زمینه تولید این محصول فعالیت می کنید، چه از طریق کشاورزی، گلخانه، کاشت هیدروپونیک و انواع کشت های دیگر، لازم است تمامی اصول کاشت، داشت و برداشت را با دقت تمام و رعایت اصول رعایت کنید تا نهایتا یک محصول ایده آل نصیب شما شود.
در کاشت گوجه فرنگی استفاده از کود برای افزایش باردهی باید جدی گرفته شود. امروزه اکثر رقم های جدیدی که وارد بازار بذر کشورمان شده است از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و به شکلی که میزان باردهی و کیفیت بار در آنها بهبود یابد اصلاح شده است. یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که در رقم های اصلاح شده، ایجاد شده است؛ نیاز کودی بیشتر است. این به این معناست که این ارقام به دلیل اینکه خاصیت باردهی و تولید محصول بیشتری دارند به همان نسبت نیاز بیبشتری به کود های تقویتی پیدا می کنند.
بنابراین رقم های امروزی اگر چه بازدهی بیشتری دارند، ولی مصرف بیشتری هم دارند. کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه فرنگی می تواند گزینه ی مناسبی برای تقویت این گیاهان باشد. کشاورزان می دانند که در خاک های غنی، محصول بهتر و بیشتر و بالعکس در خاک های فقیر محصول کمتر و بی کیفیت تولید می شود. چرا که عناصر موجود در خاک های غنی بسیار بیشتر از خاک های نامرغوب و فقیر است. تمامی موجودات در ازای تغذیه بهتر، بازدهی بهتری دارند و گیاهان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای اطلاعات بیشتر تلاش داریم طرز استفاده ی کود سه بیست را برای گیاهان مختلف و به شکل های آبیاری و غبار پاشی با کود سه بیست شرح دهیم.


کود 20 20 20 برای گوجه | گل استایل

فواید کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه فرنگی

فسفر موجود در کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه فرنگی باعث گسترش ریشه در زیر زمین می شود. هرچه بوته ی گوجه فرنگی ریشه های قوی تر و بزرگ تری داشته باشد، در نهایت باردهی و تناژ محصول افزایش می یابد. فسفر همچنین باعث افزایش گلدهی و گل انگیزی در بوته های گوجه فرنگی می گردد. پتاسیم موجود در کود سه بیست می تواند اندازه و کیفیت میوه ی گوجه فرنگی را افزایش داده و تناژ را بالا ببرد. مصرف پتاسیم می تواند بوته را نسبت به تنش های محیطی و آفات و بیماری ها نیز مقاوم کند. نیتروژن ۲۰ درصدی موجود در کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه فرنگی نیز باعث افزایش متعادل رشد رویشی و برگدهی می گردد.ما تلاش داریم که به شما بهترین مارک کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ را معرفی کنیم تا بتوانید با دید بازتری و آگاه تری کود مورد نیاز خود را انتخاب و خرید کنید.

فروش ویژه کود کامل مایع

برای تهیه کودهای کامل مایع با بهترین قیمت و کیفیت از مجموعه گل استایل تهیه نمائید.

اشتباهات رایج در مصرف کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه فرنگی

گوجه فرنگی از زمان انتقال نشا به زمین اصلی تا زمان برداشت محصول نهایی نیاز به کوددهی دارد. گیاه گوجه فرنگی از ابتدای رشد نیاز به عناصر اصلی یعنی نیتروژن، فسفر و پتاسیم دارد. برخی از کشاورزان اعتقاد دارند که کوددهی را برای گوجه فرنگی فقط باید در زمان گلدهی و میوه دهی محصول انجام داد. برخی نیز در اوایل کاشت گوجه فرنگی از کود اوره برای افزایش رشد رویشی بوته ها و افزایش اندازه و برگدهی آنها استفاده می کنند.
در حقیقت باید بدانید که هر دو روشی که ذکر شد اشتباه است. بوته ی گوجه فرنگی در تمامی مراحل رشدی خود نیاز به عناصر غذایی دارند. مصرف کود اوره برای گوجه فرنگی همانطور که گفتیم باعث افزایش رشد رویشی و برگدهی در بوته ها می شود.این بوته ها می توانند سایبان خوبی برای میوه ی گوجه فرنگی در زمان رسیدن میوه ها باشد، چرا که از آفتاب سوختگی گوجه ها جلوگیری می کند.


آفتاب سوختگی میوه ی گوجه فرنگی سالیان باعث کاهش کیفیت و تناژ محصول می شود و در موارد شدید میوه ها قابل مصرف نمی باشند. اما از طرفی مصرف کود اوره باعث افزایش باردهی در محصول نمی شود، بلکه برعکس میزان محصول را کاهش می دهد. همچنین مصرف کود اوره باعث افزایش بافت ترد و تازه در برگ گیاهان شده و در پی آن خسارت آفات بیماری ها در این محصول افزایش می یابد.بیماری هایی مانند سفیدک پودری، سفیدک داخلی و حملات آفاتی مانند سفید بالک ها و کنه ها افزایش می یابد. کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه فرنگی کودی متعادل و مفید است که می توانید از اوایل کاشت تا زمان مصرف محصول از آن استفاده کنید. زمان مصرف کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه  از ابتدای انتقال نشا تا برداشت محصول به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار است. بهتر است این کود برای جذب بهتر در ترکیب با هیومیک اسید استفاده شود. به جرات می توان گفت که کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گوجه فرنگی بهترین و باکیفیت کودی است که می توان مصرف کرد. برای تهیه بهترین کود سه بیست ایرانی یا کود سه بیست خارجی از مجموعه گل استایل با مشاورین ما تماس بگیرید.

ارزان ترین محصولات

مهندس نیلوفر مسیبی
کارشناس ارشد گیاه پزشکی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.