advertise

هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع

یکی از سوالانی که همیشه ذهن مصرف کنندگان کود را مشغول می کند این است که هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که هیومیک اسید مایع و پودری در صورتی که فرمولاسیون یکسان، درصد خلوص و درصد عناصر یکسان داشته باشند هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. هر دو کود در این صورت کیفیت یکسانی دارند و تنها فرم فیزیکی متفاوت خواهند داشت. حال این سوال که تاثیر هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع خود به خود پاسخ داده می شود. کیفیت کود هیومیک اسید مایع و پودری تقریبا یکسان است.شما میتوانید برای خرید کود هیومیک اسید داکوتا را از گل استایل تهیه نمائید.


مزایای هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع؟

در انتخاب و گزینش بین اسید هیومیک پودری و مایع باید موارد گوناگونی را بررسی کرد، از جمله‌ی این موارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


حلالیت پذیری: در هیومیک اسید مایع سرعت حلالیت داخل آب بسیار بیشتر، راحتتر و آسانتر صورت می‌گیرد و مصرف‌کنندگان اعم از کشاورزان و باغداران با چالش و سختی ‌های خاصی رو به رو نیستند؛ اما در نوع پودی، حل کردن آن اندکی دشوارتر است. و باید به این نکته توجه کنید که تا وقتی هیومیک اسید به صورت کاملا محلول نشده و تهنشینی ندارد، به هیچ عنوان خاصیت و کارایی لازم و مناسب را نخواهد داشت؛ پس باید عمل حل شدن آن بصورت کامل انجام شود.برای اطلاعات بیشتر در پاسخ این سوال که هیومیک اسید برای چه گیاهانی مضر است می توانید مقاله مورد نظر را مطالعه نمائید.


درجه خالص بودن: به طور معمول در اسید هیومیک ‌های پودری ما با درصد هیومیک اسید بیشتری مواجه هستیم و در نوع مایع آن معمولا از سایر عناصر و کود ‌ها نیز استفاده شده است؛ که با این وجود حل کردن آن، امری بسیار مشکل است و نمیتوانیم این عمل را بصورت کامل انجام دهیم.


مقدار مشخص استفاده از هیومیک اسید: در نوع مایع هیومیک اسید مقدار دقیق و مشخص در روی آن ذکر شده است؛ اما در نوع پودری آن جدا کردن این مقدار دقیق، کار را تاحدودی دشوار میکند؛ و با توجه به نکته ‌ای که در بالا ذکر شد، استفاده‌ی زیادتر از هیومیک اسید با توجه به دارا بودن سایر کود‌ها و مواد مغذی در آن می‌تواند به محصولات و گیاهان آسیب وارد کند. نکته‌ای که در انتهای این بخش می‌شود آن را گوشزد کرد، استفاده‌ ی بیشتر از حد مجاز از هیومیک اسید به هیچ عنوان بر خلاف تصور عموم، میزان بازدهی آن را بیشتر نمی کند و صرفا برای شما هزینه‌ های اضافی ایجاد می کند. در نتیجه، استفاده از هیومیک اسید بر طبق میزان توصیه شده باعث می شود حداکثر میزان بازدهی از هیومیک اسید حاصل شود.

فروش ویژه کود سه بیست آمریکائی با بهترین کیفیت و قیمت

کود سه بیست آمریکایی یکی از بهترین نوع وارداتی از کود های سه بیست است

آیا در سیستم آبیاری قطره ای با نوار تیپ هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع؟

بعضی از کسانی که در حوزه کشاورزی فعالیت دارند در پاسخ به سوال که آیا در سیستم آبیاری قطره ای با نوار تیپ هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع؟ هیومیک اسید مایع را پیشنهاد می دهند. کود هیومیک اسید چون درصد مواد آلی زیادی دارد در نتیجه بافت غلیظی خواهد داشت. این غلظت ممکن است کسانی که از آبیاری نواری استفاده می کنند را تحت تاثیر قرار داده و ترس آنان را نسبت به اینکه این کود تهنشین کند زیاد کند.
تهنشین شدن کود داخل لوله های نوار تیپ باعث گرفتگی لوله ها شده و این گرفتگی ممکن است به تجهیزات آبیاری آسیب بزند و هزینه های زیادی برای ما داشته باشد. هزینه ی تعویض نوار تیپ ها، کشاورزان را مشتاق به استفاده از کود هیومیک اسید مایع به جای پودری می کند. هیومیک اسید مایع چون خود به خود محلول در آب است، به شکل بهتر و کامل تری داخل آب حل می شود. این حل شدن دائمی می باشد و تهنشینی زیادی نخواهد داشت. در نتیجه استفاده از کود هیومیک اسید مایع بهتر است.
در صورتی که تصمیم به استفاده از کود هیومیک اسید پودری برای آبیاری قطره ای دارید، بهتر است ابتدا کود هیومیک اسید پودری را به صورت کامل داخل سطل آب حل کنید و پس از حل شدن کامل به مخزن آب اضافه کنید. بهتر است که از مخزن های همزن دار استفاده کنید. هیومیک اسید های بی کیفیت که درصد خلوص پایینی دارند ممکن است کامل در آب حل نشوند و تهنشینی آنها در نوار تیپ ها مشکلات زیادی ایجاد می کند. توجه داشته باشید به هنگام خرید کود هیومیک اسید به کیفیت این کود و قابلیت حل شدن آن در آب توجه کنید.با گل استایل که مرجع فروش کود با بهترین قیمت می باشد.شما می توانید برای خرید با مجموعه گل استایل تماس فرمائید

ارزان ترین محصولات

مهندس نیلوفر مسیبی
کارشناس ارشد گیاه پزشکی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.