advertise

کود جلبک دریایی برای کاکتوس

کاکتوس یکی از گیاهان زیبایی است که در محیط های متفاوت میتواند بدون هیچ مسئله ای به رشد کردن خود ادامه دهد. این گیاه در برابر شرایط سخت مقاومت میکند و به همین خاطر تا مدتهای زیادی از آن میتوانید سود ببرید. گیاه کاکتوس هم مثل بقیه گیاهان، برای دریافت کردن مواد مغذی به کوددادن مناسب نیاز دارد و باید هر چند وقت یک بار، بابهره گیری از کودی طبیعی، آن را تغذیه کنید. عصاره جلبک دریایی برای کاکتوس یک گزینه مناسب است که به سادگی میتوانیداز آن بهره بگیرید و شادابی گیاهتان را چند برابر کنید.
کود جلبک دریایی به‌ طور عادی ساختار ارگانیک و طبیعی دارد و جلوی آسیب رسیدن به گیاه کاکتوس را میتواند تا حدود زیاد بگیرد. این کود طبیعی شامل مواد مغذی و املاح بسیارمهم برای گیاه است و اصلا هیچ آسیبی هم به محیط‌ زیست وارد نمی‌کند.باید در نظر داشته باشید؛ کود جلبک دریایی اگر به‌ صورت عالی استفاده شود می‌تواند نتایج خیلی خوبی را به‌ دنبال داشته باشد وبه گیاهان کمک کند تا ظاهری زیباتر و جذاب‌تری داشته باشند.مجموعه گل استایل از جمله شرکت های تخصصی کود است که موفق به تولید کودهای آمینو اسید شده‌ است.


کود جلبک دریایی برای کاکتوس | گل استایل

نحوه کود دادن کاکتوس با بهره گیری از عصاره جلبک دریایی

کود دادن کاکتوس بابهره گیری از این کود مغذی اصلا کار سختی نیست و هر کسی با کمک آن می‌تواند خیلی سریع ، گیاه خود را تقویت کند. برای انجام عمل کوددهی کاکتوس کافی است عصاره جلبک دریایی را همراه با اندازه ای مناسب از آب ترکیب کنید تا محلولی رقیق به دست آید‌.
بعد از آن کود آماده شده را میتوانید به‌ شکل مستقیم با خاک ترکیب کنید و یا این‌ که میتوانید با آب‌پاش یا یک اسپری مناسب، آن را به همه ی اقسام گیاه اسپری کنید تا سریع جذبش شود و تاثیرش را به جای بگذارد.

اصلاح کننده های خاک

با خرید بهترین اصلاح کننده خاک مرغوب از مجموعه گل استایل به سلامتی و رشد گیاهان خود کمک شایانی می‌کنید

بهترین زمان برای کوددادن کاکتوس

به‌ طور عادی خوب است بدانیم بهترین زمان برای کود دادن کاکتوس هر ۲ هفته ۱ بار، کود عصاره جلبک دریایی برای کاکتوس را به شکل خاکی یا برگ پاشی استفاده کنید. کوددادن به گیاه کاکتوس بهتر است در زمانی که گیاه رشدش را آغاز کرده صورت بگیرد و به‌ شکل برنامه‌ ریزی‌ شده هم ادامه داشته باشد.
در نظر بگیرید؛ استفاده کردن نامناسب و بدون اینکه برنامه‌ ریزی برای کود دهی بکنید اصلا خوب نیست و به سلامت گیاه میتواند آسیب وارد کند.پس سعی کنید به زمان کوددادن گیاه حتما توجه کنید و نسبتا به این قضیه بی‌تفاوت نباشید. پس خوب است بدانیم که گیاه کاکتوس در فصل‌ استراحتش به کوددادن نیازی ندارد و در این زمان نباید کار کوددادن را انجام داد چون به سلامت گیاه ممکن است آسیب وارد کند.
برای آشنایی بیشتر با کود جلبک برای انگور بر روی لینک مورد نظر کلیک نمائید.

بهترین زمان برای کوددادن کاکتوس | گل استایل

نکات مهم برای کوددادن کاکتوس

توجه کنید؛ کوددادن به گیاه کاکتوس درزمان عوض کردن گلدان اصلا کار صحیحی نیست چونکه در این مدت گیاه به گلدان جدید خیلی عادت نکرده‌ و ممکن است رشدش متوقف شود. پس خوب است حدود ۲ ماه بعد از اینکه گلدان را تعویض کردیم کار کوددادن را انجام بدهیم. به‌ طور عادی کود دادن بیش‌ از حد به کاکتوس‌هایی که جوانند و تازه رشد میکنند، میتواند آسیب وارد کنند.
به همین خاطر تلاش کنید این کار را به‌ شکل اصولی و با دقت خیلی زیادی انجام بدهید.و نکات مهم برای کود دادن کاکتوس را در نظر بگیرید. عصاره جلبک دریایی برای کاکتوس را قبل ازاینکه استفاده کنید باید حتما با آب بدون کلر و تصفیه‌ شده ترکیب کنید تا غلظتش مناسب باشد. چون عصاره جلبک دریایی خودش غلظتش بسیار بالاست و اگربه‌ تنهایی از آن استفاده کنید ریشه گیاه‌ کاکتوس می‌سوزد و از بین می‌رود.
درگیاهان کاکتوس احتمال اینکه خیلی سریع دچار بیماری‌‌های مختلف بشوند زیاد است، به همین علت هر وقتی حس کردید سلامت گیاه‌تان در خطر میباشد، حتماً از عصاره جلبک دریایی استفاده کنید و کار کوددادن را به‌ صورت منظم ادامه بدهید تا تمام نشانه های بیماری از بین بروند. دقت کنید؛ تغذیه کردن تمام کاکتوس‌ها به یک شکل نمیباشد و شما باید با توجه به عامل های مختلف کار کوددادن را انجام بدهید.
پس سعی کنید این کار را به‌ شکل خودسرانه انجام ندهید و حتما احتیاجات گیاهتان را در نظر داشته باشید. تا جایی که امکان دارد عصاره جلبک دریایی را با بقیه کودها و سموم ترکیب نکنید و آن را به تنهایی مصرف کنید. هنگامی که خواستید آن را با کودهای دیگر ترکیب کنید، حتماً از کارشناسان کشاورزی یا افرادی که باتجربه هستند مشورت بگیرید تا شما را راهنمایی درست بکنند.


عصاره جلبک دریایی برای گیاه کاکتوس

این کود مغذی جوانه زنی گیاه را خیلی بیشتر زیاد میکندوباعث میشود رشد ریشه نیز افزایش پیدا کند. عصاره جلبک دریایی برای کاکتوس مانند یک تغذیه کردن کامل است و اصلا کمبود تغذیه‌ای برای گیاه ندارد. استفاده درست و به‌ اندازه از این کود سبب بیشترشدن جذب مواد غذایی شده و عناصر مفید توسط خاک می‌شود و کارکرد کاکتوس را هم به مقدار زیادی ببشتر میکند.
استفاده از کود جلبک دریایی، مقاومت کردن کاکتوس را در برابر بیماری‌ها، کم آبی،حشرات،آفات،سرما، یخ‌زدگی و دیگر شرایط پرتنش بیشتر میکند. این کود مغذی به تهویه خاک کمک میکند و اینکه ریشه گیاه هم تحت فشار نباشد. هنگامی که کاکتوستان به مشکلاتی مثل آفات یا بیماری‌هایی مثل؛ شته،کنه ها،شپشک آرد آلود شپشک سپر دار،بیماری‌های قارچی، حلزون‌های صدف دار و بی‌صدف شدند، شما با کمک این کود ارگانیک میتوانید، آن‌ها را از بین ببرید و اجازه ندهید ضرری به سلامت گیاه‌تان وارد شود.
عصاره جلبک دریایی به بهترین شکل میتواند شوری خاک را تنظیم کند و همه ی ناخالصی‌های در آن وجود دارد را هم از بین ببرد. بااستفاده مناسب واندازه این کود طبیعی رطوبت موجود در خاک را میتوانیدافزایش دهید و اجازه ندهید ریشه گیاه دچار ضرر وآسیب شود. اگر عصاره جلبک دریایی را در وقت های مناسب و به شکل درست استفاده کنید، شما می‌توانید تعداد باکتری‌های مفیدی که در خاک وجود دارند را بیشتر کنید و کمک کنید خاک، ساختار حاصلخیزتری وبهتری داشته باشد.


عصاره جلبک دریایی برای گیاه کاکتوس | گل استایل

درنتیجه

به طور عادی عصاره جلبک دریایی برای کاکتوس بسیار خوب است و فواید فوق‌ العاده‌ای و عالی دارد اما باید زمان انجام دادن کار کوددادن به نکات مهم و اصول آن که در این مقاله ذکر کردیم، توجه کنید و از آن به‌ شکل درست بهره ببرید. واینکه تلاش کنیدعصاره جلبک دریایی را از فروشگاه‌ها وسایت های معتبر تهیه کنید و چون محصولات بی‌کیفیت و نامرغوب، کارکرد و بازده و خواص عالی ندارند و باعث میشوند با استفاده از آن‌ها به‌ سلامت گیاه‌تان آسیب وارد شود.
تیم گل استایل با ارائه بهترین خدمات در زمینه فروش محصولات با کیفیت و مشاوره گیاه پزشکی در خدمت شما کشاورزان و دوست داران گل و گیاه می باشد . برای انتخاب و خرید هیومیک اسید با بهترین قیمت و کیفیت از بین انواع مختلف آن می توانید با مشاورین مجموعه گل استایل تماس بگیرید.

ارزان ترین محصولات

پریسا رجبی
کارشناس ارشد بیماری شناسی 

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.