advertise

کود جلبک دریایی برای مرکبات

اگر میخواهید درختان مرکبات را کشت کنید و طالب این هستید که محصولات درشتی هم برداشت کنید، خوب است به‌ شکل برنامه‌ریزی‌ و مرتب شده، کار کوددادن را آغاز کنید. در حال‌ حاضر کودهای زیادی در بازار وجود دارد که ازآن ها می‌توانید برای تقویت کردن درختان مرکبات استفاده کنید اما بیشتر کارشناسان کشاورزی تاکید میکنندکه خودسرانه این کود را مصرف نکنید و حتما دنبال کودهای طبیعی باکیفیت مثل کود جلبک دریایی بروید.
اثرات عصاره جلبک دریایی در درشت کردن مرکبات خیلی زیاد است و اگر از این کود به‌ شکل اصولی مصرف کنید می‌توانید اکثر آن‌ها را مشاهده نمایید. کود جلبک دریایی به‌ طور عادی غلظت خیلی زیادی دارد و ن آن را به‌ تنهایی نباید مصرف کنید. پس توجه کنید قبل از استفاده کود جلبک دریایی برای مرکبات، آن را به‌ خوبی با آب تصفیه‌ شده ترکیب کنید تا غلظت مناسب داشته باشد و سبب صدمه رساندن به شاخه، ریشه، برگ‌هادرخت نشود.گل استایل یک بازار آنلاین کشاورزی است که فروش انواع کود ارگانیک و محرک رشد برای شما تهیه نموده است .


طرز استفاده کود جلبک دریایی برای درختان مرکبات

برای طرز استفاده کود جلبک دریایی برای درختان مرکبات می توانید کود جلبک دریایی را به راه های گوناگونی مثل؛ محلول پاشی،پخش سطحی، چال کود، و آبیاری برای درخت مرکبات مصرف کنید. در روش محلول پاشی باید کود مورد نظر را با آب ترکیب کنید و سپس آن را با آب‌پاش به بخش های گوناگون درخت اسپری کنید تا جذب شاخه و برگ‌ها شود.
برای تغذیه کردن درخت ها از راه چال کود نیز باید از کود پودری جلبک دریایی استفاده کنید و یک چاله‌ به اندازه ۱۵ الی ۲۵ Cm در فاصله مناسبی از درخت ایجاد کنید و کود را درون آن بریزید.بعد از عمل کردن این کار با کمک خاک روی کود را پوشش دهید و درخت را آبیاری کنید تا نتیجه خوبی حاصل شود کوددادن به‌ شکل پخش سطحی نیز اصلا کار خوبی نیست و به این کار را به‌ آسانی میتوانید عمل کنید.

اگر می‌خواهید اثرات عصاره جلبک دریایی در درشت کردن مرکبات را دیدن کنید، باید کود جلبک دریایی پودری را به‌ شکل همسان پای درختان و سطح خاک بریزید و فرصت بدهید به‌ مرور کود با خاک ترکیب شود.
برای عمل کردن به این روش نباید کار شخم‌زدن را ادامه دهید و کود را با خاک ترکیب کنید چون به ریشه درختان آسیب جدی ممکن است وارد شود. برای انجام کوددادن از طریق آبیاری باید کود جلبک دریایی پودری یا مایع را با مقادیری از آب مخلوط کنید و بعد آن را به‌ شکل مستقیم به خاک مزارعتان بیفزایید تا کود اثرش را روی ریشه درخت به‌ جای بگذارد و همچنین کمک کند حاصلخیزی خاک بیشترشود.

خرید هیومیک اسید

خرید هیومیک اسید با بهترین قیمت و کیفیت از بین انواع مختلف آن می توانید با از مجموعه گل استایل تهیه نمائید.

بهترین وقت برای کوددادن درختان مرکبات

کود جلبک دریایی را باید در وقت های خوبی مصرف شود. تا نتیجه عالی بدهد. بهترین وقت برای کود دادن درختان مرکبات قبل از رشد و گل‌دهی درخت، با مصرف از این کود مغذی کار تغذیه کردن گیاه را انجام بدهید. به صورت عادی دوره گل‌دادن درختان مرکبات بسیار بهتراست و اگر اشتباهاتی در هنگام عمل کوددادن انجام شود، باعث میشود گل‌ها ریزش پیدا کنند و دیگر محصول دادن درختان مناسبی نباشد.
اثرات عصاره جلبک دریایی در درشت کردن مرکبات خیلی زیاد است اما برای این‌ که نتایج عالی به دست آورید، توصیه میکنیم در فصل پاییز کار کوددادن را انجام دهید و مقاومت درختان خود را در برابر یخ زدگی و سرما چند برابر کنید.مصرف کردن کود جلبک دریایی برای مرکبات در وقت شکوفه دهی،کاشت درخت هنگام رشد محصول، زمان توسعه ریشه و… خیلی عالی باشد و کمک میکند که محصولات زیادتری داشته باشید.
برای خرید بهترین اصلاح کننده خاک بهتر است وارد فروشگاه گل استایل شوید تا خرید خوبی را تجربه کنید.

کود جلبک دریایی برای مرکبات | گل استایل

نکات و پیشنهاد های مهم درباره کود دادن درختان مرکبات

برای تغذیه درختان باید از دو الی سه کیلوگرم کود جلبک دریایی در هر هکتار مزارعتان بهره بگیرید و سپس کار کوددادن را انجام دهید. اگر خواستید کود جلبک دریایی را با بقیه ی کودها ترکیب کنید، حتما باید با کارشناسان کشاورزی صحبت کنید تا شما را بهتر راهنمایی کنند. از سوی دیگر غلظت کود جلبک دریایی بسیار زیاد است، باید حتما زمان عمل کار کوددادن آن را با مقدار معینی آب ترکیب کنید تا ریشه نسوزد و از بین نرود.
درختان مرکبات نمیتوانند در خاک‌های شور رشد خوبی وقابل قبولی داشته باشند و باعث میشود دچار صدمه شود. پس اگر خاک زمینتان شور باشد، باید کود جلبک دریایی مصرف کنید تا ساختارش اصلاح شود و شوری خاک به‌ کامل از بین برود. توجه داشته باشید اگر کار کوددادن را زیاد انجام دهید، برای سلامت درختان‌تان مضر است و محصولات‌تان دیگر کیفیت کامل را ندارند.کود جلبک دریایی  برای کاکتوس به‌ طور عادی ساختار ارگانیک و طبیعی دارد و جلوی آسیب رسیدن به گیاه کاکتوس را میتواند تا حدود زیاد بگیرد،برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک مورد نظر کلیک نمائید.


فواید کود جلبک دریایی برای درختان مرکبات

فواید کود جلبک دریایی برای درختان مرکبات این است که علف‌های هرز اجازه نمیدهد انرژی و تغذیه درختان را مصرف کنند و کاملا آن‌ها را از بین می‌برد.
اثرات عصاره جلبک دریایی در درشتی مرکبات بسیار ضروری است و به طعم میوه‌ها بسیار بهبود یابدکمک میکند.
با کمک این کود طبیعی وارگانیک تمام املاح و مواد مغذی را برای درختان میتوانید فراهم کنید و فرصت ندهید آن‌ها دچار کمبود تغذیه شوند.

این کود فرصت نمی‌دهد باکتری‌ها، حشرات،قارچ ها،آفات ضرری به‌ سلامت محصول ها و ریشه درخت وارد کنند و همه آن‌ها را از بین می‌برد.
کود جلبک دریایی علاوه‌بر اثرهایی که بر روی درخت و محصولات، کمک می‌کند ساختمان خاک‌ نیز بسیار غنی باشد و تمام ناخالصی‌های که در آن را موجود است از بین می‌برد.
با مصرف کود جلبک دریایی حجم ریشه را میتوانید چند برابر کنید و جلوی خشک شدن آن هارا بگیرید.

کود غنی جلبک دریایی باعث میشود شاخه و برگ‌های درخت شادابی زیادی داشته باشند و دچار صدمه نیز نشوند.
این کود ارگانیک وطبیعی، اصلا آسیبی به سلامت درختان مرکبات وارد نمی‌کند و تاثیرات آن تا زمان های زیادی در خاک و بر روی قسمت‌های مختلف درخت به جا می‌ماند.
کود جلبک دریایی حجم میوه‌ها را زیادتر و درشترمی‌کند و باعث ماندگاری آن‌ها بعد از برداشت میشود.


اثرات عصاره جلبک دریایی در درشت کردن مرکبات زمانی به بهترین صورت امکان پذیر است که قبل از عمل کار کوددادن، آزمون خاک را انجام دهید و بعد با درنظر داشتن آن، درخت را تغذیه کنید. این کود عالی رشد درخت را چند برابر بیشتر می‌کند و فرصت نمی‌دهد محصولات در برابر گرما،سرما، آفات و دیگر تنش‌های محیطی دچار آسیب یا صدمه شود. برای انتخاب و خرید کود با بهترین قیمت و کیفیت از بین انواع مختلف آن می توانید با مشاورین مجموعه گل استایل تماس بگیرید.

ارزان ترین محصولات

پریسا رجبی
کارشناس ارشد بیماری شناسی 

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.