advertise

ترکیب هیومیک اسید با سایر کودها

با ترکیب کردن کودها ،سرعت کارکرد درختان میوه افزایش داده می شود تا کودهابصورت سریع وموثر جذب گیاهان شود .ترکیب هیومیک اسید با سایر کودها مرغوبیت محصولات را بسیار زیاد بالا میبرد. اگر شما میخواهیدتا کودها را با هم مختلط کنید باید درنظر داشته باشید که مخلوط کردن هر کود با کودهای دیگر عملکرد خوبی نمی‌تواند داشته باشد، پس لازم است تا از خصوصیات واکنش دو کود با هم آگاهی داشته باشید. اما درنظر داشته باشید که می توانید هیومیک اسید را با کودهای اهن ، پتاس سه بیست و سه فسفره هم زمان ترکیب کنید. هنگامی که هیومیک اسید را با کودها ی دیگر مخلوط می کنید باعث بازخورد بهتر شان شود. لذا مرغوبیت بالا را برای محصولات شما به دست می آورد. در این مقاله میخواهیم تا ترکیب هیومیک اسید با سایر کودها را بررسی کنیم.گل استایل ارائه دهنده انواع کودهای مرغوب برای شما عزیزان می باشد.


اختلاط کود اوره با هیومیک اسید

اوره یک کود شیمیایی است که شامل ۴۶ درصد ازت است. کود اوره نیتروژن لازم برای رشد رویشی شاخه‌ها و برگ‌ها را برای درختان میتواند فراهم کند. همه ی درختان به نیتروژن نیاز دارند. از جمله گیاهان آپارتمانی و گندم اشاره نمود. هیومیک اسید یک ماده ارگانیک وطبیعی است که بسیار تقویت کننده گیاهان است. این ماده از بقایای موجودات تجزیه شده در لایه های خاک بدست می آید.از ترکیب ترکیب هیومیک اسید با سایر کودها میتوانیم ترکیب کود اوره با هیومیک اسید را نام ببریم هیومیک اسید جذب و عملکرد آن را بالا می برد.
در نتیجه می توانید در اول فصل رشد از اختلاط این دو کود بهره بگیرید. ترکیب هیومیک اسید با کود آهن خوب است بدانیم که تاثیرات ترکیب هیومیک اسیدرا با کود آهن را بدانیم. هر دو کود سبب رشد در محصولات باغداری میشوند.آن‌ها برای کاشت و پرورش گیاهان آپارتمانی نیز مهم هستند. کود آهن هم به دلیل فراهم کردن مواد ریز مغذی می تواند نقش مهمی را برای فعالیت کردن آنزیم های گیاهی مثل کاتالاز را عالی بازی کند.

 این آنزیم‌ها برای ادامه زندگی و پرورش موثر گیاهان خیلی زیاد مهم و حیاتی است. عنصر آهن سبب تولید کلروفیل است و باعث میشود سرسبزی و فتوسنتز در گیاهان بهتر صورت بگیرد. اما ممکن است بپرسید که آیا ترکیب هیومیک اسید با کود آهن هیومیک اسید با کود آهن ممکن است یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم بله. از پر مصرف ترین کودهای آهن در کشاورزی وباغداری سولفات و کلات آهن است که به دلیل قلیایی بودن زیاد در نواحی محصول خیز ایران جذب کمتری دارد و گیاه توانایی جذب به اندازه کافی ان را ندارد.
بنابراین ترکیب هیومیک اسید با کود آهن بهترین پیشنهاد برای درمان کمبود آهن است. چون با اسیدی کردن خاک و توازن pH شرایط را برای کود آهن آماده می کند که با بیشترین مقدار جذب همراه باشد. بطوریکه کود آهن را بدون هیومیک اسید استفاده کنید اثر چندانی بر آن نیست. پس جهت صرفه جویی در زمان و رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است تا از مخلوط هیومیک اسید با آهن چشم پوشی نکنید.در پاسخ به این سوال که هیومیک اسید برای چه گیاهانی مضر است؟می توانید مقاله مورد نظر را مطالعه نمائید.


فروش کود ارگانیک و محرک رشد

کود ارگانیک و محرک رشد را با بهترین قیمت و کیفیت از مجموعه گل استایل بخواهید

ترکیب هیومیک اسید با کود پتاس

کود پتاس از ترکیباتی خیلی مهمی است که باعث رشد و پرورش گیاهان می شود. برای جذب بیشتر کودهای پتاس مثل سولفات پتاسیم لازم است تا از هیومیک اسید بهره ببرید. زیرا گیاهان به پتاسیم هنگام رشد احتیاج دارند. این کود در زمان حجم گیری میوه‌ها باید به میزان زیادی جذب شود تا مزه، کیفیت و رنگ آن بازار پسندباشد .
ترکیب هیومیک اسید با کودپتاس به مقدار زیادباعث می شود تا عناصر بهتر کلاته شوند و پروسه جذب آسان تر صورت بگیرد پس زمان رسیدن میوه‌ها افزایش پیدا میکند استفاده از ترکیب هیومیک اسید با کود پتاس سبب می شود تا مرغوبیت وکیفیت محصولات به مقدار زیاد افزایش یابد و سلامتی آن‌ها نیز بالاتر برود

ترکیب هیومیک اسید با کود فسفره

ترکیب هیومیک اسید با کود فسفره توصیه ای بسیار عالی میباشد زیرا باعث می شود تا رشد گیاهان تغییر کند. ریشه با داشتن فسفر  میتواند به اندازه مناسب رشد خیلی خوبی داشته باشد. اضافه کردن هیومیک اسید به کودفسفره باعث می شود تا کیفیت محصولات بالا برود و جذب فسفر توسط ریشه بهتر صورت بگیرد. همچنین این ترکیب باعث می شود تا این گیاه در مقابل بیماری‌ها بتواند مقاومت کند و عملکرد عالی از خود نشان بدهد.


ترکیب کود هیومیک اسید با کود گوگرد

گوگرد از کود هایی میباشد که سبب تامین ماده گوگرد پیشنهاد می شود. این کود برای محصولاتی مثل پیاز، تربچه ،سیر و ...خیلی مورد نیاز است. اما آیا ترکیب کردن هیومیک اسید با گوگرد درست است یا خیر؟ لازم است بدانید که هیومیک اسید را با کود گوگرد نباید استفاده کنید و آن‌ها جدا از هم استفاده نمایید تا در کارکرد همدیگر هیچ گونه تداخلی ایجاد نشود

ترکیب کود هیومیک اسید با کود گوگرد | گل استایل

هیومیک اسید برای پسته

یکی از چالش‌هایی که برای پرورش پسته باکیفیت وجود دارد،نمک است . میزان نامناسب شوری خاک پرورش گیاه پسته، یک مشکل بزرگ برای باغداران بحساب می‌آید. باغ‌های پسته در مناطق خشک و نیمه‌خشک کشور ما قرار گرفته‌اند، وجود نمک زیاد درخاک و آسیب در گیاه پسته از این بابت، زیاد مشاهده می‌شود.
این مسئله حتی به اقتصاد صنعت کشاورزی و باغداری ما نیز آسیب میزند.استان کرمان یکی از بزرگترین مناطق پرورش درخت پسته درکشور است، توانسته است بوسیله ماده طبیعی به نام هیومیک اسید معضل خاک‌های پرنمک خود را به بخوبی حل کند. در واقع اضافه کردن هیومیک اسید به خاک کشت پسته، یک استراتژی جهانی برای تولید محصول بدون عیب از زمین‌های پر نمک می‌باشد.در تحقیقاتی که در باغ های پرورش پسته در رفسنجان صورت گرفته‌، هیومیک اسید تفاوت خیلی زیادی در کیفیت دانه ها ایجاد کرده‌ است.
در تحقیق انجام شده، روش‌های اصلاح و تغذبه ی خاک و گیاه وانواع کودها برای بدست آوردن پسته مرغوب مورد استفاده قرار گرفته‌ و نتایج خوبی به دست آمده‌ است. بر طبق این مشاهدات، وزن دانه تازه وخشک، قطر وارتفاع ساقه گیاه و همچنین کیفیت برگ وشاخه درختان پسته در زمین شامل هیومیک اسید قابل مقایسه با زمین‌های بدون هیومیک اسید نیست. در حقیقت هیومیک اسید تنها درمانی است، که از زمین‌های نمکی رفسنجان درخت پسته پربار به عمل می‌آورد


زمان مصرف هیومیک اسید برای پسته

زمان مصرف هیومیک اسید برای درختان پسته به طور قطع یکی از سوال‌های شما عزیران است که مقاله ی زمان مصرف هیومیک اسید برای پسته برای شما کامل توضیح داده است

هیومیک اسید از چه جهت به پرورش پسته کمک می‌کند؟

هیومیک اسید را نمی‌توان یک کود یا حتی یک کود طبیعی نامید. در واقع فواید هیومیک اسید و خواص هیومیک اسید باعث شده تنها به عنوان یک کود شناخته نشود. هیومیک اسید موجب تغییرات زیادی در خاک می‌شود، که محتویات و هرچیزی که با آن ارتباط دارد را، دچار تحولات وتغییر مثبت می‌کند. در ادامه به اثرات عملکرد هیومیک اسیدبرای پسته اشاره می‌کنیم


۱_هیومیک اسید سطح هورمون‌های موجود در خاک بستر گیاه را متعادل می‌کند؛ ماهیت هیومیک اسید طوری است که میزان هورمون‌ها را در خاک تنظیم کرده و به این ترتیب از آسیب‌های احتمالی به گیاه جلوگیری می‌کند
۲_ هیومیک اسید رشد درخت را تنظیم میکند؛ ارتفاع، قطر، ضخامت، وزن و چگالی شاخ و برگ و حتی ریشه گیاه پسته تحت اثر هیومیک اسید به اندازه ایده‌آل ومتناسب رشد می‌کند.
۳_هیومیک اسید موادریزمغذی‌ موجود در خاک را به سمت ریشه و شاخ و برگ درخت پسته منتقل می‌کند؛ از آنجاییکه ریز مغذی ها در رشد گیاه نقش مهمی دارند، جذب آنها توسط ریشه و رساندن آن ها به برگ و محصول نهایی از اهمیت بالایی در مزارع پسته وباغات برخوردار است. 

۴_ هیومیک اسید سبب افزایش محتوای کلروفیل گیاه پسته میشود؛ نقشی که اسید هیومیک در افزایش محتوای کلروفیل دارد، سبب رونق بخشیدن به باغات پسته و عمل آمدن محصولات باکیفیت میشود.
۵_هیومیک اسید تنفس گیاه پسته را آسان می‌کند؛ هیومیک اسید باعث تخلخل درخاک میشود .همین قابلیت هیومیک اسید باعث میشود که به نوعی تهویه قدرتمند و طبیعی برای خاک به حساب بیاید. از جاییکه گیاه برای رشد و انجام فتوسنتز به o۲ نیاز دارد، هر چه اکسیژن برایش بیشتر فراهم باشد، مراحل رشد و تکثیرآن به سرعت وبا کیفیت بالا انجام می‌گیرد.
۶_هیومیک اسید رشد ریشه درخت پسته را از چند نظر تضمین می‌کند؛ رشد عمودی و افقی ریشه گیاه و همچنین ضخامت بیشتر ریشه، از فواید اسید هیومیک به خاک باغ های پسته می‌باشد.


تأثیرات زیادی که هیومیک اسید برای بهبود ریشه‌زنی درخت و عملکرد زیستی و فیزیکی این گیاه دارد، تنها بخش کوچکی از فواید هیومیک اسید برای پسته است این کود ارگانیک محسوب می‌شود. محصولات درختان پسته در زمینهایی که حاوی مقدار مناسبی از هیومیک اسید هستند، سالم‌تر، درشتر، سنگین‌تر و خوش طعمتر می‌باشد. هیومیک اسید به عنوان یک عامل تقویتی بسیار قدرتمند شناخته می‌شود، که محصول نهایی باغ‌های پسته را به درجات کیفی عالی ارتقاء می‌دهد.


قیمت هیومیک اسید برای دایموند گرو

قیمت هیومیک اسید برای دایموند گرو کسب‌وکار ما عرضه کننده انواع انواع کودهای NPK است وما دوستدار محیط زیست می‌باشیم همچنین ما تقویت‌کننده های ارگانیک نظیر هیومیک اسید را در بسته‌بندی‌های کاربردی وزیباو با محتوای باکیفیت در اختیار شما قرار می‌دهیم. برای خریداری به گل استایل مراجعه کنید یا با مشاورین ما تماس حاصل نمائید. همچنین شما عزیزان می تواند فواید هیومیک اسید برای گردو را که توسط کارشناسان ما تهیه شده است را مطالعه نمایید.

ارزان ترین محصولات

پریسارجبی
کارشناس ارشد بیماری شناسی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.