advertise

کود سه بیست برای آگلونما

آگلونما یکی از گیاهان آپارتمانی زیبا و جذابی هست که مانند تمامی گیاهان آپارتمانی دیگر برای شادابی و رشد کافی نیاز به تقویت توسط انواع کود ها دارد. گیاه آگلونما بومی جنگل های انبوه گرمسیری واقع در جنوب شرقی آسیا به مخصوصا کشورهای اندونزی و مالزی می باشد که متعلق به تیره گل شیپوریان است. حالت خم شدگی برگ های ابلق آن به سمت پایین به همراه نشاط و سرزندگی که دارد اجازه نمی دهد با وجود این گزینه لوکس آپارتمانی دست به انتخاب گیاه دیگر زد. نگهداری آگلونما و سازگاری بالایی با محیط ادارات و منازل دارد طوری که با وجود ظاهر بسیار زیبا و پیچیده ای که دارد.
گیاه آگلونما را به طور معمول به کسانی که تا به حال گیاه آپارتمانی نداشته اند معرفی می کنند چرا که نگهداری از آن راحت است.با توجه به نگهداری آسان آگلونما، از آنجایی که محل زندگی کنونی آن با محل رویش اصلی متفاوت شده، بایستی یکسری اصول مراقبتی را در نظر داشته باشید. یکی از این مواردی که باید رعایت کنید کوددهی اصولی به آگلونما است. یکی از کود هایی که به جرات می توان گفت پر مصرف ترین و بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی است، سه بیست است. در این مقاله تلاش داریم که در مورد کود سه بیست برای آگلونما با شما صحبت کنیم.کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب نیست در پاسخ به این سوال می توانید برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک مورد نظر کیلیک نمائید.


مزایای کود سه بیست برای آگلونما  | گل استایل

مزایای کود سه بیست برای آگلونما

کود سه بیست برای آگلونما نوعی کود رایج و لازم برای تقویت و تامین عناصر مورد نیاز این گیاه است. این کود بسیار مفید تمامی عناصر مورد نیاز گیاه آگلونما را در فرمولاسیون خود موجود دارد و می تواند اکثر عناصر مورد نیاز این گیاه را تامین کند. کود سه بیست برای آگلونما کودی بسیار مفید برای رشد رویشی و برگدهی است. این کود با داشتن ۲۰ درصد نیتروژن در ترکیبات خاص خود باعث افزایش طول ساقه ها در گیاه آگلونما می شود.
نیتروژن همچنین باعث پهن تر شدن برگ ها شده و شادابی و سرحالی را برای گیاه شما به ارمغان می آورد. کود سه بیست برای آگلونما همچنین باعث گسترش ریشه ها می گردد. این کود با داشتن ۲۰ درصد فسفر قابل جذب برای گیاه آگلونما باعث رشد ریشه ها و گسترش آنها در گلدان می شود. پتاسیم سومین عنصر موجود در کود سه بیست است. این عنصر در گیاهان باعث افزایش میوه دهی و گلدهی میگردد. پتاسیم همچنین باعث مقاوم کردن گیاه آگلونما نسبت به انواع آفات و بیماری ها می شود.شما می توانید برای اطلاعات بیشتر برای کود سه بیست برای دیگر گیاهان از جمله بابا آدم ، سانسوریا و...مطالب مورد نظر را مطالعه نمائید.

فروش ویژه کود فسفر بالا

برای خرید کود فسفر بالا با بهترین قیمت و کیفیت را ازمجموعه گل استایل تهیه نمائید.

آیا کود سه بیست برای آگلونما باعث گلدهی می شود؟

کود سه بیست کودی متعادل است. پتاسیم و فسفر موجود در کود سه بیست برای آگلونما باعث گلدهی در این گیاه می شود. بعضی از مردم اعتقاد دارند که گل دهی برای آگلونما مفید نیست و باعث ضعیف شدن و خشک شدن این گیاه می شود. در حقیقت گلدهی ممکن است اندکی از انرژی گیاه را گرفته و باعث توقف رشد آن شود. اما باید توجه داشته باشید که گلدهی جز طبیعت ذاتی گیاهان است و آسیب چندانی به گیاه آگلونما نمیزند. پیشنهاد می کنم که در صورت گلدهی، گل را از بوته جدا نکنید و از زیبایی آن لذت ببرید. در زمان گلدهی از کود سه بیست برای اگلونما جهت تقویت گیاه استفاده کنید.


نحوه مصرف کود سه بیست برای اگلونما

مصرف کود سه بیست برای آگلونما در فصل رشد آن یعنی فصول بهار و تابستان از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین آگلونما را با کودهای سه بیست باکیفیت و مرغوب در طول فصل رشد از مواد غذایی سیراب کنید. کوددهی در طول فصل بهار و تابستان باعث رشد بهتر و شادابی گیاه خواهد شد به همین دلیل بهترین انتخاب شما کود مخصوص گیاهان آپارتمانی سه بیست می باشد که بایستی در طول فصل رشد هر دو هفته یکبار و در فصل زمستان هر ۴۵ روز یکبار از آن استفاده کنید. ما در مجموعه گل استایل بهترین کود های سه بیست را موجود داریم که با تماس با مشاورین می توانید بهترین مدل آن را انتخاب و استفاده کنید..مجموعه گل استایل علاوه بر فروش کود سه بیست به عرضه سایر کود ها اعم از کود حیوانی و آلی و کود ارگانیک و محرک رشد میپردازد.شما میتوانید برای مشاهده سایر کود ها به فروشگاه این مجموعه مراجعه نمائید.

ارزان ترین محصولات

مهندس نیلوفر مسیبی
کارشناس ارشد گیاه پزشکی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.