advertise

کود جلبک دریایی برای برنج

امروزه خیلی از کشاورزان در صدد این هستند که از مزارع خود برای کشت برنج استفاده کنند چون این محصولات اگر به درستی پرورش داده شوند، می‌تواند سود عالی داشته باشند. اگر شما هم قصد کشت کردن برنج را دارید خوب است از کودهای غنی، برای گیاه خود استفاده کنید تا محصولات عالی داشته باشید. کود جلبک دریایی برای برنج یک گزینه مناسب است و با مصرف از آن می‌توانید مقدار برداشت و کیفیت محصولاتتان را چند برابر بیشتر کنید. در واقعیت کود جلبک دریایی، یک کودی طبیعی وارگانیک است که فواید زیادی برای برنج داردو از بروز کردن آفات و بیماری‌ها هم جلوگیری می‌کند. این کودعالی تمام مواد مورد واملاح در مراحل گوناگون رشد، گیاه قرار می‌دهد تا اصلا کمبود تغذیه‌ای برای گیاه وجود نداشته باشد.یکی از بهترین کودها کود زیستی کود جلبک دریایی است که از مواد کاملاً ارگانیک و طبیعی درست می‌شود،این کود را می توانید از مجموعه گل استایل تهیه نمائید.

کود ارگانیک و محرک رشد

بهترین کود ارگانیک و محرک رشد برای درختان میوه و محصولات کشاورزی و گل و گیاهان را می توانید در مجموعه گل استایل تهیه نمائید.

مرحله های تغذیه کردن برنج با مصرف کود جلبک دریایی

کوددادن قبل از کشت برنج

برای بدست آوردن محصولاتی سالم و با کیفیت باید قبل از کشت برنج، کار کوددادن را انجام دهید تا نیازهای خاک به‌ خوبی تامین شود. در این مرحله باید اول آزمون خاک را انجام دهید تا کمبودها و عناصر مورد احتباج در خاک مشخص شوند و بعد با توجه به آن‌ها کوددادن شکل بگیرد. به طور عادی کود جلبک دریایی برای برنج اگر در این مرحله به شکل درست استفاده شود، می‌توانید نتیجه های بهتری به دست آورید

کوددهی در وقت خزانه

خزانه همان محلی میباشد که بذور برنج را در یک قسمت از زمین کشاورزی کاشته تا تبدیل به نشاء شود و بعد در زمین اصلی آن را بکارند. در این زمان خوب است از کود جلبک دریایی استفاده کنید تا بذور برای رشد اندازه تحریک شوند و هیچ‌ اثر کمبود تغذیه‌ای نیز برایشان وجود نخواهد داشت. شما در این مرحله میتوانید، از کود جلبک دریایی ازطریق آبیاری استفاده کنید و به آسانی گیاهتان را تقویت کنید.

کوددادن در زمان انتقال نشاء

در این زمان باید نشاء را از خزانه آورده و به زمین اصلی منتقل کنید تا جوانه‌های برنج رشد کنند. گاهی وقتها امکان دارد به علت وجود نداشتن املاح و تغذیه کافی، رشد گیاه توقف پیدا میکند و برنج نمیتواند به‌ درستی جوانه بزند. از این‌ رو ضروری است حتما کار کوددادن در این وقت را برای مصرف کود جلبک دریایی را انجام دهید و گیاهان خود را با طراوت تر کنید.


کوددادن در زمان پنجه‌زنی

گیاه برنج در این زمان برای دانه‌بندی مناسب، تجمع نشاسته بیشتر،افزایش مقاومت پنجه ها پنجه‌زنی بیشتر به فسفر نسبتاً زیادی احتیاج دارد و شما باید با مصرف کود جلبک دریایی، این احتیاج گیاه را به بهترین صورت ممکن تامین کنید

کوددادن زمان رشد ساقه‌ها

مرحله بعد که باید اکود جلبک دریایی برای برنج مصرف کنید، مرحله‌ رشد کردن ساقه‌ها است. در این مرحله گیاه شروع به رشد کردن میکند و شما باید برای کم کردن تنش‌ها از این کود به شکل منظم استفاده کنید.

کوددادن در زمان رشد خوشه

هنگامی که خوشه‌های برنج پدیدار شدند و شروع به رشد کردند، باید با احتیاط بالا کار کوددادن را آغاز کنید تا خوشه‌ها پوک و خراب نشوند. در این هنگام اگر فسفر، پتاسیم،کلسیم،بور،نیتروژن، آهن، وروی برای گیاه به مقدار کافی فراهم نباشد، محصولاتتان ضرر جدی می‌بینند و از بین می‌روند


کوددادن در هنگام پر شدن دانه

آخرین زمانی که باید در آن کار کوددادن را آغاز کنید (کود دادن در هنگام پرشدن دانه) های برنج است. پس سعی کنید در این مرحله با بکارگیری از روش‌های مناسب، حتما کار کوددادن را انجام دهید تا محصولات‌تان از بین نروند و مقدارشان نیز بیشتر شود. بهترین کودهای طبیعی کود جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی است که برای گل و گیاهان آپارتمانی متفاوت می‌توانید آن را مصرف کنید.


نکات مهم برای کوددادن برنج

به‌ طور عادی هر کشاورزی باید پیش از کاشتن برنج، با احتباجات گیاه خود را به خوبی بشناسد تا بتواند به شکل صحیحی آن‌ها را برآورده کند. برای همین پیشنهاد میکنیم قبل از انجام دادن کاشت بذر برنج، بایداز خاک زمین خود یک نمونه‌برداری انجام بدهید و نمونه را به یک آزمایشگاه کشاورزی تحویل داده تاعناصرو کمبودهایی که در خاک موجود است به خوبی نمایان شود. توجه کنید؛ مقدار مصرف کود جلبک دریایی با توجه به اینکه خاک‌ قلیایی یاشور است متفاوت است و حتماً باید میزان پی اچ خاک را دانسته و سپس کار کوددادن را انجام دهید.
کود جلبک دریایی برای برنج را باید پیش از استفاده با میزان مناسبی آب ترکیب کنید تا غلظتش کافی باشد. پس‌ از انجام دادن این کار به‌ راحتی میتوانید کود مورد نظرتان را به سطوح زمین پاشیده و فرصت دهید کود جذب گیاه وخاک شود. بهترین وقت برای انجام کوددادن از راه محلول پاشی، صبح زود یا در وقت غروب آفتاب است چون در این هنگام آفتاب به مقدار کمی به زمین می‌تابد و کود اثرگذاریش عالی‌تر است. کود جلبک دریایی را هنگامی که در آب حل مکنید حتما حداکثر بعد گذشت ۴ ساعت استفاده شود. وگرنه ممکن است کود اثرگذاری خوبی نداشته باشد. کوددادن برنج را خیلی زیاد تکرار نکنید چون این کار اصلا خوب نیست.عصاره جلبک دریایی برای کاکتوس یک گزینه مناسب است که به سادگی میتوانیداز آن بهره بگیرید و شادابی گیاهتان را چند برابر کنید.


فواید کود جلبک دریایی برای برنج

این کود عالی جوانه‌زنی بذر برنج را بیشتر میکند و در رشد گیاه کمک میکند تادچار اختلال نشود.
با بهره گیری از این کود مغذی مقدار جذب شدن عناصر غذایی توسط گیاه را خیلی زیاد افزایش دهید و اصلا کمبود تغذیه‌ای برای گیاه باقی نگذارید
کود جلبک دریایی سبب افزایش طول عمر مفید گیاه برنج میشود و فرصت نمی‌دهد عوامل محیطی صدمه‌ای به گیاه برنج وارد کنند.
کود جلبک دریایی شامل هورمون‌های بسیار خوبی برای رشد گیاه است و باعث نمیشود رشدش متوقف شود.
با استفاده از کود مفید جلبک دریایی حجم محصوبات خود رامیتوانید بیشتر کنید و به سود فراوانی برسید.
کود جلبک دریایی در قیاس با سایر کودهایی که در بازار موجود هستند عارضه ای برای گیاه ندارد و به سلامت خاک هم ضرری وارد نمی‌کند.


کود جلبک دریایی برای برنج مثل یک اصلاح‌ کننده کار می‌کند و فرصت نمی‌دهد ساختار گیاه دچار صدمه شود یا از میان برود. پس تلاش کنید مصرف راه های محلول پاشی،پخش سطحی و آبیاری کار کوددادن گیاه برنج را انجام دهید تا محصولاتتان مرغوب تر و سالم‌ تر باشند. برای خرید هیومیک اسید با کارشناسان حرفه ای و مجرب ما تماس حاصل نمائید.

ارزان ترین محصولات

پریسا رجبی
کارشناس ارشد بیماری شناسی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.