advertise

کودجلبک دریایی چیست؟

به عنوان کود طبیعی تاریخچه مصرف کود جلبک دریایی به قرن نوزدهم برمیگردد هنگامی که ساحل نشینان به شکل ساده برای بارور شدن سبزی ها و درختان خود از جلبک های قهوه ای استفاده کردند و پس از دیدن نتایج شگفت انگیزش، بر محبوبیت و مقدار مصرف آن افزوده شد تا این که امروزه نیز به صورت های مختلف این کودها را در بازار میتوانیم پیدا کنیم. جلبک دریایی دارای مقادیر فیبر زیادی است و برای محافظ رطوبت مورد نیاز ریشه موثر است.گل استایل یک بازار آنلاین کشاورزی است که فروش انواع کود ارگانیک و محرک رشد برای شما تهیه نموده است


عصاره جلبک دریایی چیست؟

یکی از بهترین کودها کود زیستی عصاره جلبک دریایی است که از مواد کاملاً ارگانیک و طبیعی درست می‌شود. این کود مواد با ارزش غذایی زیادی را برای گیاهان قرار می‌دهد و به رشد آن‌ها کمک میکند تا دچارمشکل و اختلال نشود. جلبک دریایی در واقع یک منبع تجدیدپذیر وپایدار است که اصلا ضرری برای محیط‌ زیست ندارد و شما با کمک آن میتوانید، به‌ آسانی انواع گل‌‌های خانگی و زینتی و محصولات کشاورزی و درختان را تقویت کنید.جلبک‌های دریایی در دریاها وبرکه ها ودریاچه‌هازندگی می‌کنند و شما به‌ راحتی آن‌ها را میتوانیدجمع‌آوری کنید و یک کود عالی درست کنید.
این کود طبیعی پر از عناصر و املاح مغذی مثل؛ پتاسیم،منیزیم، نیتروژن،مس،آهن، فسفر،و روی است و کمک می‌کند ساختار خاک نیز بهتر شود.این جلبک ها در دسته های قهوه ای، قرمز و سبز قرار دارند که جلبک های سبز رنگ در عمق‌های کم بیشتر می‌توان یافت و جلبک‌های قرمزرا در عمق اقیانوس ها بیشتر پیدا می‌شوند. این در صورتی است که جلبک‌های قهوه ای را برای تهیه کردن کود مورد مصرف قرار می‌گیرند. می‌توان د محیط زیست دو نوع قبلی را پیدا کرد.بیشتر کود های جلبک دریایی که در بازار موجود است از انواعی از (جلبک های دریایی )غول پیکر که به طول بیش از ۵۰ متر میتوانند برسند، درست می‌شوند

محصول های فعال زیستی خارج شده از (جلبک های دریایی) در حال حاضر در تولیدشدن مواد غذایی،خوراک دام، ساخت دارو، و همچنین به عنوان یک ماده اولیه در صنعت مورد مصرف قرار میگیرد.بیشتر محصولاتی که بر پایه جلبک های دریایی تولید میشوند از جلبک‌های قهوه ای با حدود ۲۰۰۰ گونه و به طور خاص از گونه Ascophyllum nodosum خارج می‎شود. مصرف کردن از عصاره جلبک دریایی در کشاورزی به علت کاهش نیاز به استفاده از کودهای شیمیایی و کمک به تولید کردن محصولات طبیعی وارگانیک، دارای اهمیت زیادی است.
بهره مندی از کود طبیعی وارگانیک جلبک دریایی به گل دهی و جوانه‌زنی رشد گیاه کمک میکندو وبیشتر میشود. این کود مغذی به رطوبتی که در خاک است کمک میکند و خیلی خوب PH خاک را تنظیم میکند.اگربه صورت برنامه ریزی و منظم ودقیق از کود ارگانیک وطبیعی جلبک دریایی استفاده کنید، مقاومت کردن گیاهان را در برابر شرایطی پرتنش مانند سرما، آفات ،یخ‌زدگی،حشرات و بیماری‌ها ببشتر کنیدو میتوانید باعث ازبین رفتن علف‌های هرز را هم بشوید.

خرید هیومیک اسید

خرید هیومیک اسید با بهترین قیمت و کیفیت از بین انواع مختلف آن می توانید با از مجموعه گل استایل تهیه نمائید.

کاربرد کود جلبک دریایی

اگر میخواهید از کاربرد کود جلبک دریایی و مزایای جلبک دریایی و کود جلبک دریایی برای چیست ، تاثیرات کود جلبک دریایی برای چیست ، کود تقویتی جلبک دریایی چیست با خبر بشوید با ما همراه باشید. جلبک دریایی شامل بیش از ۷۰ نوع ویتامین هاو ماده معدنی و آنزیم مهم است که در ادامه تعداد انگشت شماری از کاربردهاومزایای فراوان آن اشاره خواهیم کرد:


۱_کودهای جلبک دریایی به ویژه به علت داشتن آلژینات در جلبک دریایی، اثرات مهمی بر روی بهبود وکیفیت تهویه خاک دارند. ۲_مصرف جلبک دریایی در زمان کاشت می‌تواند باعث افزایش جوانه زدن گیاهان شود.
۳_زمانی که در محلول رقیق شده جلبک دریایی قلمه هارا قرار دهید ریشه دهی آن‌ها بیشتر میشود و کشت قلمه‌ها با موفقیت بیشتری مواجه خواهد شد.
۴_کود جلبک دریایی سبب افزایش جذب مواد غذایی از خاک میشود و بازدهی محصول را بالا می‌برد.
۵_درزمان مصرف کود جلبک دریایی، مقاومت گیاهان در برابرشرایط پرتنش زاو یخ زدگی وسرماوبیماری‌ها و بیشتر میشود.

۶_جلبک دریایی باعث رشد گیاهان وجلوگیری از هجوم آفات و بیماری‌ها به گیاهان میشود.
۷_کودهای جلبک دریایی را با خیال راحت میتوان در باغ‌های ارگانیک وطبیعی استفاده کرد و این کودها میتوانند تعداد زیادی از عناصر ریز مغذی را به صورت کلاته (بلافاصله در دسترس) در دسترس گیاهان قرار دهند.
۸_آلژینات‌ها درخاک با فلزات موجود واکنش نشان میدهند و پلیمرهای طولانی و متقاطع می‌سازند. این پلیمرهاباعث تجزیه شدن خاک میشود و در زمان خیس شدن متورم میشود و رطوبت را برای زمان طولانی حفظ می‌کنند
۹_مصرف جلبک دریایی در مراتع سبب بیشتر جذب شدن مواد غذایی، مقدار پروتئین و کیفیت نهایی محصول می‌شود.
۱۰_کاربرد جلبک‌ها در تهیه وساختن داروها،جلبک‌ها به علت دارا بودن ترکیبات مهم مثل پلی ساکاریدی و ترکیبات دارویی خاص، شامل کاربردهای زیادی هستند. خواص دارویی که برای جلبک‌ها ذکر کردند بسیار است


۱۱_کاربرد جلبک‌ها در مکمل‌های غذایی،جلبک‌ها دارای مقدارزیادی از کربوهیدرات‌های پیچیده وساده هستند که برای بدن انسان به‌عنوان منبع غنی کاربرد دارند
۱۲_ جلبک‌ها برای تصفیه آب و فاضلاب جلبک‌ها ظرفیت زیادی برای حذف کردن محدوده وسیعی از آلاینده‌ها از فاضلاب‌های مختلف دارند. به همین علت مصرف از آن‌ها در کم کردن مقدار آلاینده‌ها از فاضلاب‌ها کاربرد زیادی دارد
۱۳_کاربرد جلبک‌ها به‌ صورت سوخت‌های زیستی، تازگی جلبک‌ها در حال تبدیل شدن به منابعی هستند که سوخت‌های زیستی در جهان تولید میکنند. ماکروجلبک‌ها، گیاهانی دریایی هستند که به‌سرعت رشد میکنند و نیازی به زمین‌های قابل کشت، کود و آب شیرین ندارند
۱۴_استفاده از جلبک ها دریایی برای دامداری در مقاله اهمیت کود جلبک و کاربرد جلبک دریایی توضیح داده شده است با لمس جمله آبی میتوانید اطلاعات بیشتری کسب نمایید
۱۵_محلول پاشی منظم ودقیق در این محصولات میتواند باعث مقاومت در برابر انواعی از قارچ ها،ویروس هاباکتری ها باشد.مصرف کردن عصاره جلبک دریایی سبب بیشتر شدن توان گیاهان برای تحمل کردن تنش های محیطی میشود و اینکه موجب ایجاد اختلال در روند فعالیت کردن حشرات میگردد. از سوی دیگر هم با تحریک تولید فیتوالکسین ها در گیاهان سبب بیشترشدن مقاومتشان در مقابل بیماریها میشود.عصاره جلبک دریایی با بیشترکردن غلظت مواد معدنی در داخل سلول های گیاهی،باعث تغلیظ شیره گیاهی و همینطور بیشترشدن مقاومت گیاهان به سرمازدگی میشود.فواید دیگر کودهای جلبکی این گونه است که این کودها خالی از قارچ ها وبذر علف های هرز هستند.چون این جلبک ها شامل مانیتول اسیدهای طبیعی،پلی ساکاریدها، پروتئین ها وآمینواسیدهایی که برای گیاهان مفیدند میباشند.
۱۶_از فوایدو خواص کود جلبک دریایی دارا بودن عناصر ریزمغذی و میکرو مانند روی، آهن، مس و… میتوان اشاره کرد. همچنین این کود دارای آنزیم‌های مختلف و ویتامین‌های زیادی مثل : ویتامین B، ویتامین A و ویتامین C می‌باشد.برای آشنایی بیشتر درباره نحوه استفاده و تاثیر کود جلبک برای انگور،کود جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی به مقاله مورد نظر مراجعه نمائید.


ترکیبات کود جلبک دریایی چیست؟

جلبکهای دریایی دارای تنوع زیادی هستند .جلبکهای دریایی به علت داشتن عناصر مغذی مثل فسفر،پتاسیم، ازت،و برخی از عناصر کم استفاده ای که مورد نیاز گیاهان است.مثلا فسفر برای گل دادن و ریشه‌زایی احتیاج است یا اینکه عنصر پتاسیم در کود جلبک دریایی موجود است . بنابراین این کود به خاطر داشتن پتاسیم برای رشدکردن و عملکرد بهتر گیاه، خیلی خوب است.
کود جلبک دریایی با داشتن فسفر سبب افزایش رشد زایشی می‌شود.
و همچنین به خاطر وجود مقدار بالای فیبر و نقش مهمش در نرم کردن بافت خاک و حفاظت از رطوبت،در بسیاری از مناطق ساحلی با عنوان کود بیولوژیک مورد مصرف قرار میگیرند.ولی عوامل طبیعی مثل مقادیر زیاد شن ، قلیایی بودن خاک و ماسه و روند آهسته تجزیه در مزارع کشاورزی مناطق ساحلی ،مانع بزرگی برای مصرف وسیع و گسترده از این منبع با ارزش هستند.این عامل ها سبب میشوند از جلبک دریایی ، فرمولاسیونهای مناسب به صورت مایع و پودر قابل حل در آب برای مصرف در کشاورزی تولید شوند و مورد مصرف قرار بگیرند. در ترکیبات کود جلبک دریایی ،هورمونهای تنظیم کننده های گیاهی یا هورمون های رشد دارای جیبرلین ،اکسین،سیتوکنین و ترکیبات شبه اکسین هستند.
-بتائین ها مانیتول ها،استرول،اسیدهای ارگانیک،آمینواسیدها،پلی ساکاریدها،پرتئین ها و غیره
وجود ترکیبات هورمونی و مواد تنظیم کننده رشد در عصاره جلبک دریایی مانند:جیبرلین ها،اکسین ها،سیتوکنین ها،بر طول سلول اثر میگذارند.از دیگر کاربردهای استفاده ازکودهای جلبکی کم شدن بیماریهای ناشی از کمبود عناصر معدنی مثل:منگنز، باریم ،بور میباشد که با استفاده از محصولات تهیه شده از جلبک دریایی این بیماریها قابل رفع میباشند.کربوهیدراتهایی که در عصاره جلبک دریایی موجود است، سبب بیشتر شدن فعالیت میکرو ارگانیسم های مفید درخاک میشوندو در نتیجه از راه رقابت جمعیت قارچ های بیماری زا را که در خاک هستند کاهش میدهند.جهت سفارش کود جلبک دریایی برای مرکبات می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

ارزان ترین محصولات

پریسا رجبی
کارشناس ارشد بیماری شناسی

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.